Співпраця з стейкхолдерами

ЛЕКЦІЇ НА ВИРОБНИЦТВІ

РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД «ОБРІЙ», КОВАЛЬСЬКО-ПРЕСОВЕ ОБЛАДНАННЯ

 В рамках реалізації стратегії дуальної підготовки здобувачів вищої освіти  аспіранти та магістранти спеціальності 131 Прикладна механіка відвідали ТОВ Ремонтно-механічний завод «Обрій» (м. Тернопіль). Підприємство спеціалізується на виготовленні готових металевих виробів, ремонті та технічному обслуговуванні контрольно-вимірювальних приладів, монтажних та сервісних роботах у сфері енергозбереження. «Обрій» має виробничі приміщення із парком верстатів для механічної обробки деталей, ковальсько-пресове обладнання, лабораторію контрольно-вимірювальних приладів та апаратури, автотранспортний парк. Керівник підприємства Валерій Шніцар прочитав лекцію на тему “Організація  науково-дослідної роботи в умовах сучасних викликів” в рамках дисциплін “Теорія і практика експериментальних досліджень” та “Інноваційні технології в машинобудуванні”. Під час лекції також провідні фахівці підприємства ознайомили присутніх із технологічними процесами обробки тиском та особливостями застосування ковальсько-пресового обладнання. Аспіранти та студенти взяли участь в обговоренні проблемних питань щодо  реалізації окремих технологічних операцій. 

Image
Image
Image
Image
Image

ЗАВОД МОТОРСІЧ, ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ МЕТАЛУ

 В рамках стратегії дуальної підготовки здобувачів вищої освіти в рамках освітніх компонент  “Теорія і практика експериментальних досліджень” та “Інноваційні технології в машинобудуванні” студенти та аспіранти спеціальності “Прикладна механіка” під керівництвом доцентів Марії Паньків та Дмитра Радика відвідали  Волочиський машинобудівний завод ВАТ «МОТОР СІЧ» (м. Волочиськ). 
Підприємство спеціалізується на виробництві комплектуючих деталей до авіаційних двигунів, технологічної оснастки, які необхідні головному підприємству «МОТОР СІЧ». На заводі також налагоджено випуск пересувних автоматизованих газотурбінних електростанцій, які успішно зарекомендували себе в Аргентині, Бразилії, Пакистані, Афганістані, Китаї, Іраку, Туркменістані, Казахстані, Узбекистані та ін. 
Представник підприємства, випускник нашого університету Микола Мельник ознайомив студентів із виробничим циклом та технологіями оброблення комплектуючих промислових газотурбінних електростанцій потужністю 2,5 МВт. А також технологіями виготовлення та ремонту газотурбінних приводів типу АІ-20ДКЕ, АІ-20ДКН, АІ-20ДМЕ, АІ-20ДМН, АІ-2500М, ГТЕ-МС-2,5. Студенти мали нагоду співставити теоретичну інформацію отриману під час аудиторних занять із виробничими технологіями, які застосовуються при виготовленні кріпильних деталей авіаційних двигунів, технологічного оснащення та спецінструменту, складних типів штампів та прес-форм, пластмасової тари.

Image
Image
Image
Image

ФАБРИКА МЕБЛІВ  «НОВА», ДЕРЕВООБРОБНЕ УСТАТКУВАННЯ, ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ, СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ

 В рамках реалізації стратегії дуальної підготовки здобувачів вищої освіти  проф. Пилипець М.І., проф. Васильків В.В. та доц. Паньків М.Р., а також аспіранти та магістранти спеціальності “Прикладна механіка” продовжували знайомство із сучасними виробництвами Тернопільського регіону. Одним із масштабних підприємств є  фабрика меблів “Нова”.
У ході екскурсії, під керівництвом начальника цеху, випускника нашого університету Віталія Тарасенка студенти та аспіранти прослухали лекцію на тему “Деревообробне виробництво фабрики меблів “Нова”. Інноваційні технології. Система управління якістю на підприємстві”. У ході лекції присутні ознайомилися з історією створення фабрики, етапами її розвитку, з технологічними процесами та виробничими потужностями підприємства, мали можливість поспілкуватись з працівниками підприємства, серед яких є і випускники нашої кафедри,  та дізнатися про сучасні проблеми та перспективи його розвитку.
Історія роботи фабрики меблів “Нова” починається з 1 березня 1999 року. Саме тоді було відкрито перший цех площею близько 300 м. кв., в якому працювало 9 осіб. Фабрика меблів «НОВА» зробила ставку на потреби середнього споживача, який хотів купувати якісні сучасні меблі за помірною ціною.
На сьогодні фабрика меблів  “Нова”  виготовляє понад 100 видів меблів, а саме: вітальні, спальні, кухні, дитячі, передпокої, офісні меблі, столи та тумби різних модифікацій. В 10 цехах фабрики встановлено нове високорентабельне обладнання відомих фірм Польщі, Італії, Німеччини та Румунії.    У існуючому виробництві меблів застосовується кілька унікальних технологій − технологія гнуття та технологія рідкого МДФ-у.

Ще  2008 року, «Фабрика меблів «Нова» приступила до поетапного впровадження Системи управління якістю. Це дозволило підприємству вже наприкінці 2011 року впровадити Систему управління якістю, провести сертифікаційний аудит та одержати Сертифікат відповідності системи менеджменту відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2008. Студенти ознайомилися з системою контролю якості на всіх рівнях виробництва, від заготовки до готового виробу. Продукція підприємства позиціонована на українському та закордонному меблевих ринках як найоптимальніше співвідношення ціни та якості.

Image
Image

ЗАВОД СКЛОРЕСУРС, СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ

 Студенти та аспіранти спеціальності «Прикладна механіка» під керівництвом доцентів кафедри Паньків М.Р. та Радика Д.Л. в рамках освітніх компонент “Технології та устаткування машинобудівних виробництв, ” “Теорія і практика експериментальних досліджень” та “Інноваційні технології в машинобудуванні” знайомились із сучасними автоматизованими технологіями виробництва виробів із скломатеріалів на прикладі виробничих потужностей заводу «Склоресурс» (м. Дубно). 
На підприємстві, наш випускник, який займає посаду начальника відділу збуту, Іващук Роман Вікторович прочитав лекцію на тему: “Особливості автоматизованого виробництва виробів із скломатеріалів”. Він ознайомив студентів з історією створення заводу, етапами його розвитку та реорганізації, структурою проведення науково-дослідних робіт, з технологічними процесами, обладнанням та сучасними виробництвами. Окрім цього студенти та аспіранти мали можливість поспілкуватись з працівниками підприємства та дізнатися про сучасні проблеми та перспективи його розвитку в умовах сучасних викликів.

Image
Image
Image
Image
Image

Основним напрямком діяльності є виробництво склопакетів із використанням високопродуктивних автоматичних ліній з виробництва склопакетів австрійської компанії Lisec. За допомогою австрійських спеціалістів була освоєна технологія виробництва одно- і двокамерних склопакетів різної товщини з використанням не тільки звичайного флат-скла, але й енергозберігаючого (з м’яким покриттям), тонованого, рефлекторного, триплексу та гартованого скла. Технічне оснащення цеху дозволяє виготовляти склопакети складних геометричних форм та конструкцій, а також розміщувати декоративну розкладку різної конфігурації. Одним з пріоритетних напрямків діяльності компанії є архітектурне засклення фасадів.
Компанія використовує оснащення та комплектуючі від таких світових лідерів-виробників як Guarian, AGC, Pilkington та інші. Географія поставки продукції не обмежується лише західною частиною України, а здійснюється і в центральні регіони та Молдову.

XVI МІЖНАРОДНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ФОРУМ – 2017

 22 листопада 2017 р. під гаслом «Розширити свої технічні навики і знання» студенти та аспіранти кафедри разом з доцентом Паньків Марією Романівною відвідала виставку нових технічних надбань на  XVII Міжнародному промисловому форумі у м. Києві. 
Цей захід приніс масу корисної інформації і звичайно позитивні емоції так,  як кожен знаходив те, що його цікавило. А саме,  нові верстати з ЧПК, універсальні різальні та вимірювальні інструменти, нові способи обробки металів тиском, різні види зварювання і таке інше.
Присутні мали можливість наочно ознайомитись  з новітніми технологіями, устаткуванням та верстато-інструментальним спорядженням фірм Haas Automation Inc., DELTA, ALPA, NOVOTEST, HANDLINGTECH, DHF, Swiss Tool Systems AG та ін. Аспіранти встановили контакти з представниками підприємств для співпраці у процесі виконання дисертаційних досліджень.

Image
Image
Image
Image
Image

НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНА СПІВПРАЦЯ

 Подрібнення твердих полімерних матеріалів

З використанням матеріально-технічної бази стейкхолдерів РМЗ “Обрій”  та ремонтно-механічної майстерні ФОП “Паращук Р.” аспірант Владислав Паращук виготовив власну спроектовану конструкцію установки для подрібнення твердих полімерних матеріалів відповідно до тематики його дисертаційного дослідження (науковий керівник – проф. Васильків В.В.).  Проведені випробування показали задовільні результати за різними критеріями у порівнянні з відомими технічними рішеннями.

Image
Image

Загальні вигляди установки для подрібнення твердих полімерних матеріалів та її дробильної камери

 

Експериментальні дослідження формування регулярних мікрорельєфів

В межах виконання атестаційної роботи здобувача Семегена В.О. налагоджена співпраця із проф. Stoyan Slavov та Diyan Dimitrov – представниками технологічного університету (Department of Manufacturing Technologies and Machine Tools, Technical University of Varna) у м. Варна (Болгарія). В рамках цієї співпраці проведено експериментальні дослідження формування регулярних мікрорельєфів та у співавторстві з науковим керівником проф. Дзюрою В.О. опубліковано статтю (https://doi.org/10.3390/machines11060633) (Scopus).

Image
Image
Image

Устаткування яке використовувалось у дослідженнях:  верстат з ЧПК HAAS ТМ-1, мобільний вимірювальний прилад шорсткості «Surftest» SJ-301 Mitutoyo, установка для лазерного різання GN NCF 3015

Термопластавтомат для виробництва гвинтових виробів

 

На основі використання виробничих потужностей промислових підприємств-партнерів ТНТУ ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Теплобак”,  РМЗ “Обрій” та ремонтно-механічної майстерні ФОП “Паращук Р.”  було виготовлено інноваційну конструкцію термопластавтомата для виробництва гвинтових виробів, спроектованого аспірантом Владиславом Паращуком  в рамках виконання його дисертаційного дослідження на тему: “Технологічне забезпечення виготовлення гвинтових виробів з використанням термопластавтоматів в умовах дрібносерійного виробництва” (науковий керівник – проф. Васильків В.В.). Вказані підприємства виявили зацікавленість  у результатах його дисертаційного дослідження.

Image

Експериментальні дослідження впливу елементів режиму різання на силові характеристики процесу різання при свердлінні отворів

 У процесі реалізації завдань, поставлених при виконанні атестаційних робіт здобувачів Михайла Бея та Андрія Ларочкіна (науковий керівник доц. Кобельник В.Р.), реалізується співпраця з виробничими підприємствами Мотор Січ, Корпорація Ватра. Виготовлено запропоновану аспірантами дослідну партію свердл з відповідними геометричними параметрами різальних лез та шириною перемички для проведення досліджень впливу головного заднього кута, подачі  і діаметра свердла на осьову силу та крутний момент при свердлінні. Виготовлена партія свердл планується для використання і для інших запланованих досліджень.

Image
Image
Комплект свердл для проведення досліджень впливу головного заднього кута, подачі  і діаметра свердла на осьову силу та крутний момент при свердлінні та експериментальна установка для визначення осьової сили та крутного моменту при свердлінні на базі вертикально-свердлильного верстата

В рамках співпраці виготовлено сконструйовані здобувачами пристрій, дослідні зразки та проведено дослідження величини пружно-пластичної зони при виході інструменту із заготовки.

Image
Image
Пристрій та зразки для дослідження величини пружно-пластичної зони.

На даний час проводиться обробка отриманих при експериментальних дослідженнях результатів та готуються наукові праці до публікацій.

Дослідження регулярних мікрорельєфів сформованих на плоских поверхнях

 При виконанні атестаційної роботи аспіранта Петра Марущака, налагоджена співпраця із суб’єктами підприємницької діяльності (ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Теплобак”, ТОВ «ОСП Корпорація «Ватра») щодо дослідження регулярних мікрорельєфів сформованих на плоских поверхнях. В рамках цієї співпраці проведено дослідження мікрорельєфів сформованих на плоских поверхнях, а також аналіз і діагностування пошкодженості конусних фрикційних варіаторів. Опубліковано статтю у Збірник наукових праць Центральноукраїнський науковий вісник, 2023, 8(38) IІI та тези конференції Міжнародна науково-технічна конференція молодих учених та студентів «Актуальні задачі сучасних технологій, ТНТУ ім.І.Пулюя, Тернопіль, 2023.

 Нова конструкція зварної ферми та її дослідження на жорсткість

 В рамках виконання здобувачем Ярославом Шведом дисертаційної роботи на тему “Міцність і деформівність зварної будівельної підкроквяної ферми при дії силових і температурних впливів” (науковий керівник – доц. Ярослав Ковальчук) спроектована нова зварна конструкція ферми. Допомогу у виготовленні та дослідженні жорсткості такої ферми при спареній схемі навантаження надали фахівці ТОВ «Смарттехбуд» (м. Тернопіль.).

Image

Апарат для ультразвукового зварювання Kaynak-SCH-01.113482 – подарунок від ТОВ «СЕ Борднетце – Україна»  для здійснення навчального процесу та наукових досліджень аспірантів на кафедрі інжинірингу машинобудівних технологій ТНТУ

 

Викладачі (Васильків В.В., Окіпний І.Б., Сенчишин В.С.), магістранти та аспіранти кафедри інжинірингу машинобудівних технологій взяли участь у захопливій екскурсії на одне з найвідоміших підприємств м. Тернополя ТОВ «СЕ Борднетце – Україна». Мета екскурсії-пройти робочій тренінг та ознайомитися з останніми технологічними та інноваційними розробками підприємства. Під час зустрічі були розглянуті перспективні напрямки співпраці між навчальним закладом та підприємством. Компанія висловила зацікавлення у створенні партнерства для реалізації спільних проєктів, наукових досліджень, проходження студентами практик та подальшого їх працевлаштування.
В рамках співпраці  з метою  здійснення навчального процесу та наукових досліджень аспірантів на кафедрі інжинірингу машинобудівних технологій за посередництва члена експертної ради кафедри, старшого інженера-конструктора цього підприємства Мар’яна Базара, підприємство ТОВ «СЕ Борднетце – Україна» подарувало ТНТУ апарат для ультразвукового зварювання Kaynak-SCH-01.113482.

Image
Image