Наукова робота аспірантів
НАВЧАННЯ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ ЗА ОНП “ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА” У ТНТУ ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ:
- відповідно до пріоритетних напрямів Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», 2001р. №48 (зі змінами від 12.01.23р. (https://bit.ly/3jLfPxF):
- фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави;
- енергетика та енергоефективність;
- раціональне природокористування.
Відповідно до напрямків і завдань «Енергетична стратегія України «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» на період до 2035 року», схвалених Розпорядженням КМУ від 18.08.2017 №605-р.
Відповідно до Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 рр. та плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках та Стратегічного плану розвитку Тернопільської міської територіальної громади до 2029 року (http://surl.li/ekkri). Принципи Стратегії:
- інноваційна спрямованість – прийняття та впровадження нових технологічних рішень у певних видах економічної діяльності з урахуванням наявного інноваційного потенціалу регіону;
- доповнюваність – забезпечення взаємозв’язку науки, освіти, виробництва, фінансових та людських ресурсів у розвитку інноваційної діяльності.
- для покращення інтелектуального потенціалу суспільства шляхом підготовки висококваліфікованих фахівців та науково-педагогічних кадрів, здатних реалізувати такі стратегічні цілі розвитку Тернопільщини (https://bit.ly/40FLKjs ):
B.1.1. Модернізація базових і створення нових виробництв та інноваційних видів діяльності: модернізація та створення нових об’єктів виробничого призначення, впровадження у виробництво нових видів продукції та технологій; налагодження ефективного функціонування індустріального парку «Тернопіль» (особливо для кадрового забезпечення підприємств міста та області спеціалістами в галузі машинобудування, яка посідає третю позицію у загальних показниках реалізованої промислової продукції області, згідно даних Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 рр. (с. 74)).
B.1.3. Розвиток малого та середнього підприємництва шляхом надання інформаційної, консультаційної та іншої підтримки.
C.2. Надання якісної та новітньої освіти.
в рамках створення та реалізації можливостей “широкого запровадження енергоощадних технологій” та “повноцінного ефективного й рентабельного функціонування індустріального парку «Тернопіль» з огляду на “зростання рівня цін на енергоресурси ”, “зростання дефіциту робочої сили” та інші виклики (згідно матеріалів SWOT-аналізу Тернопільської міської територіальної громади).
ДОСЛІДЖЕННЯ АСПІРАНТІВ ВИКОНУЮТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО ТЕМАТИКИ ТАКИХ НАУКОВИХ ШКІЛ ТНТУ ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ:
МЕТОДИ ПРОГНОЗУВАННЯ І ПІДВИЩЕННЯ УТРИМУВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
В РАМКАХ ТАКИХ ОСНОВНИХ НАПРЯМКІВ
– розробка обладнання, апаратури, інструментів для машинобудівної, радіотехнічної, харчової, переробної промисловості та сільського господарства;
– механіка руйнування матеріалів та елементів конструкції при низьких і високих температурах з врахуванням впливу експлуатаційнотехнологічних факторів;
– розробка розрахункових методів аналізу НДС елементів конструкцій в пружній та пружно-пластичній області з врахуванням температурних полів;
– розробка нових матеріалів та технології їх отримання з метою оптимізації структури та властивостей;
– розробка методів підвищення тримкої здатності та довговічності елементів конструкцій, деталей та вузлів тертя.
ПЕРЕЛІК ДЕРЖБЮДЖЕТНИХ ТЕМ ДО ВИКОНАННЯ ЯКИХ БУЛИ ЗАЛУЧЕНІ ЗДОБУВАЧІ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 131 ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА
- ДІ 218-15 – «Оцінювання несучої здатності і залишкової довговічності просторових елементів конструкцій з урахуванням набутих пошкоджень» (№ держреєстрації 0115U002447). Керівник – проф. Ясній П.В. У виконанні теми брала участь аспірантка Дідич І.С. (2016 р.).
- ДІ 228-16 – «Діагностичні параметри та механічні аспекти формування мезоскопічного деформаційного рельєфу на поверхні експлуатованих сталей» (№ держреєстрації 0116U006908). Керівник – Марущак П.О. У виконанні теми брав участь аспірант Бревус Б.М. (2016 р.).
- ДІ 231-17 – «Розроблення методів прогнозування довговічності сплавів з ефектом пам’яті форми за змінної амплітуди навантаження» (№ держреєстрації 0117U002244). Керівник – проф. Ясній В.П. У виконанні теми брала участь аспірантка Дідич І.С. (2019 р.), Биків Н.З. (2019 р.)
- ДІ 232-17 – «Розробка нового методу технічного діагностування стану зварних швів магістральних газопроводів на основі статистичного аналізу їх структурної неоднорідності» (№ держреєстрації 0117U002245). Керівник – доц. Окіпний І.Б. У виконанні теми брав участь аспірант Третяков О.Л. (2017 р.).
- ДІ 237-18 – «Методологія оцінювання довговічності і продовження ресурсу елементів авіаційних конструкцій з експлуатаційними пошкодженнями біля кріпильних отворів» (№ держреєстрації 0118U003479). Керівник – проф. Ясній П.В. У виконанні теми брали участь аспіранти Дідич І.С. (2020 р.) і Колісник М.Р. (2018 р.)
- ДІ 246-21 – «Розроблення методів прогнозування функціональних властивостей сплавів з пам'яттю форми в системах захисту конструкцій від динамічного навантаження» (№ держреєстрації 0121U19857). Керівники – проф. Ясній П.В., проф. Ясній В.П. У виконанні теми брав участь аспірант Биків Н.З. (2021 р.).
- ДІ 239-18 – «Дослідження закономірностей механічної поведінки сплавів з ефектом пам'яті форми з урахуванням режимів навантаження та дії водню» (№ держреєстрації 0117U003885). Керівник – проф. Ясній О.П. У виконанні теми брав участь аспірант Дивдик О.В. (2017 р.).
- ВК 6620 – «Моделювання, синтез та розробка гвинтових конвеєрів з можливостями технологічного перетворення сільськогосподарських вантажів» (№ державної реєстрації 0120U102048)». Керівник – доц. Гудь В.З. У виконанні теми брав участь аспірант Галан Ю.Я. (2018 р.).
- ДІ 242-19 – «Створення нового покоління методів фрактодіагностування матеріалів і конструкцій на основі використання нейронних мереж» (№ держреєстрації 0119U01323). Керівник – проф. Марущак П.О. У виконанні теми брав участь аспірант Галан Ю.Я. (2021 р.).
- ВК 6821 – «Забезпечення експлуатаційних властивостей робочих поверхонь відповідальних деталей машин технологічними методами» (№ держреєстрації 0121U112077). Керівник – доц. Дзюра В.О. У виконанні теми брали участь аспіранти Колісник М. і Биків Н. (2023 р.).
- ВК 72-24 «Розроблення енергоефективних конструкцій та ресурсозберігаючих технологій виробництва робочих органів гвинтових транспортно-технологічних машин» (№держреєстрації 0124U002485). Керівник – доц. Дячун А.Є. Виконавці аспіранти: Паращук В.Р., Головатий І.В., Головко В.В., Грабовський А.П., Камінський О.В., Дериш О.Б., Стібайло О.Ю., Корнєв О.О., Гинда Т.Ю., Маковинський Н.Ю., Бобков А.Д., Грасовник В.Ю., Коваль С.О., Павлусь О.І., Омелянський Ю., Брикса А.О.